Tata Też Czyta

Tata Też Czyta

13 czerwca 2023 Wyłączono przez kulturoteka

Kochani! Nasza biblioteka bierze udział w projekcie #TataTeżCzyta organizowanym przez Fundację Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak.

Dziś w Polsce chłopcy i mężczyźni czytają dużo mniej niż dziewczynki i kobiety. Na pewno jedną z przyczyn jest brak męskiego wzorca czytelnika – warto to zmieniać! W jaki sposób? To proste! Zachęcić mężczyzn do czytania. Przekonać ich, że czytanie może być fajne i może wpłynąć na jakość czasu spędzanego z dzieckiem oraz na rozwój dziecka teraz i w przyszłości.

W tym celu powstała publikacja #Supermocksiążek#TataTeżCzyta. Treści zawarte w broszurze oparte są na badaniach z wielu dziedzin. Jednocześnie w prosty i atrakcyjny wizualnie sposób pokazuje ona jak zaznajamiać dziecko z książkami, KIEDY, CO, JAK czytać z dzieckiem.

A zatem: Tato, Wujku, Dziadku, Trenerze! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych. Czytaj więc z dzieckiem! Głośne czytanie ma moc budowania relacji.

Przyjdź ze swoim dzieckiem do biblioteki, a my pomożemy Ci wybrać książki do wspólnego czytania!

Zachęcamy także do odwiedzenia strony: https://fpc.org.pl/tatatezczyta-2/

Właśnie dotarły do nas z Wydawnictwa Platon w Bibliotekach materiały promocyjne w projekcie #TataTeżCzyta. Dziękujemy!

Drodzy Tatusiowie! Nadsyłajcie do naszej biblioteki zdjęcia dokumentujące Wasz czas spędzony z dzieckiem i książką, bo przecież #TataTeżCzyta🙂

Najciekawsze nagrodzimy niespodzianką 🙂