Profesor Jerzy Bralczyk w Cegłowie

21 października 2021 Wyłączono przez biblioteka

Cóż to było za spotkanie…. We wtorek 19 października czytelnia cegłowskiej biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca. Licznie zgromadzona publiczność miała bowiem niepowtarzalną okazję spotkania z profesorem Jerzym Bralczykiem – jednym z najwybitniejszych polskich językoznawców, autorytetów w dziedzinie języka polskiego i popularyzatorów pięknej polszczyzny. Mistrz słowa i wspaniały gawędziarz przez ponad godzinę (choć ta minęła niepostrzeżenie) opowiadał, bawił, ale przede wszystkim uwrażliwiał i odkrywał tajemnice naszego ojczystego języka. W podziękowaniu Pan Profesor otrzymał piękny obraz autorstwa naszego rodzimego artysty Mirosława Chylińskiego oraz został uhonorowany przez wójta Marcina Uchmana pamiątkowym medalem wybitym z okazji 400-lecia cegłowskich praw miejskich.

Spotkanie niezapomniane… niech żałuje kto nie był, choć – zgodnie z obietnicą Pana Profesora – może kiedyś jeszcze zawita do Cegłowa. Trzymamy za słowo. Wczoraj nasza biblioteka wzbogaciła się o książkę „Sztukmistrzowie”, którą w prezencie przekazał obecny na spotkaniu Pan Franciszek Maśluszczak – wspaniały malarz i przyjaciel naszej biblioteki. Książka jest zbiorem rozmów z najbardziej znanymi ludźmi świata kultury i sztuki, m.in. właśnie z prof. Bralczykiem i F. Maśluszczakiem. Serdecznie dziękujemy!