Mała Książka Wielki Człowiek – edycja 2022

13 września 2022 Wyłączono przez kulturoteka

Drodzy Rodzice! Od października rusza nowa odsłona Kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. To projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w nim już kolejny rok.

Od października każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które przyjdzie do nas i wypożyczy książkę otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę do zbierania naklejek. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowane imiennym dyplomem . Nowością w tegorocznej kampanii będą Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!