I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej “Babel”

19 października 2022 Wyłączono przez kulturoteka

Dziś – 19 października – w naszej Kulturotece gościliśmy uczestników I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej „Babel”. Do konkursu przystąpiło 20 recytatorów w języku angielskim, francuskim i niemieckim z 9 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Komisja w składzie: Elżbieta Sieradzińska, Hanna Stolarska, Aneta Szuba, Georg Blase i Michał Murawski wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach (klasy I-III i IV-VIII). A zostali nimi:

Język angielski kl.I-III: 1 m. – Natalia Glezman, 2 m. – Stanisław Papis, 3 m. – Lena Ciąćka, wyróżnienie – Piotr Zawada

Język angielski kl. IV-VIII: 1 m. – Antoni Rembas, 2 m. – Natalia Uchman, 3 m. – Lena Duszczyk, wyróżnienie Jan Jarzyna

Język francuski kl. IV-VIII: 1 m. Gabriela Wiącek, 2 m. – Barbara Wojda

Język niemiecki kl. IV-VIII: 1 m. – Igor Wierciński.

Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora – Bank Spółdzielczy w Siedlcach oraz organizatora.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów w nauce i poznawaniu tajników języków obcych.