Historie alpejskie Elżbiety Sieradzińskiej

27 lutego 2023 Wyłączono przez kulturoteka

W ramach promocji książki “Wrócimy po was. Historie alpejskie” w czwartek 25 lutego gościła w naszej bibliotece Elżbieta Sieradzińska. Autorka – człowiek wielu pasji i zamiłowań – tłumaczka z francuskiego, autorka tekstów w języku polskim, francuskim i kreolskim, wokalistka w zespole Costanova, trekkerka zakochana w Himalajach i Nepalu, autorka książek „Cesaria Evora” i „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt”. O swojej najnowszej książce i nie tylko rozmawiała z Jakubem Szewczykiem. Spotkanie wspaniałe, uczestnicy usatysfakcjonowani i – jeszcze mały bonus na zakończenie – francuska ballada na głos i gitarę Pani Eli. Aż trudno się było rozstać!

„Wrócimy po was. Historie alpejskie” to sześć dramatycznych historii, które w swoim czasie nie schodziły z pierwszych stron gazet we Francji, w Szwajcarii i we Włoszech. Wszystkie wydarzyły się w Alpach, każda odcisnęła swój ślad w świadomości społecznej. Łączy je jedno: tajemnica. Elżbieta Sieradzińska, odtworzyła losy bohaterów historii, które rozegrały się w alpejskim krajobrazie. Ich scenariusz napisały życie i góry. Epilogu być może nie poznamy nigdy. Książka dostępna w naszej bibliotece. Serdecznie polecamy!

Zdjęcia Agata Kotuszewska, dziękujemy.